Polska dla każdego

Wpis

wtorek, 02 lipca 2013

Krótka wycieczka po Polsce

Wakacje rozkręciły się już pełną parą, wszyscy planują jakieś wycieczki i zagraniczne wyjazdy. Ja zdecydowanie polecam nasz piękny kraj w którym naprawdę jest co zwiedzać. 

I tak na przykład jeżeli nie chcesz przez całe wakacje leżeć plackiem na plaży to możesz w któryś z weekendów wybrać się na krajoznawczą wycieczkę. Na początek polecam Warmię i Mazury, w samym Olsztynie jak i w jego okolicach można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Przyjeżdżając do stolicy Warmii koniecznie musisz zajrzeć na olsztyńską starówkę gdzie mieści się zamek oraz stary ratusz. Przy samym zamku jest odrestaurowana fosa i amfiteatr, gdzie wieczorami odbywają się liczne koncerty. Jeżeli chodzi o sam zamek to w nim mieści się muzeum Mikołaja Kopernika, możesz tam poznać całą historię jego działalności na tych terenach. Będąc w tej okolicy pojedź także do Świętej Lipki gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne. 

A jeśli lubisz historię to być może zainteresuje Cię coroczna rekonstrukcja Bitwy pod Grunwaldem? Każdego roku zbiera się tam mnóstwo osób, które na nowo przeżywają wszystkie wydarzenia z tamtego okresu.

Na wycieczkę krajoznawczą polecam także Kraków i jego okolice, każdy Polak musi co najmniej jeden raz odwiedzić to historyczne miasto.

 A co powiecie na położone w południowo - wschodniej Polsce Góry Świętokrzyskie, tam również jest mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Warto zabrać ze sobą zegarki wyposażone w kompas, aby się nie zgubić. Lub skorzystać z całkowicie profesjonalnego sprzętu.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
polskieinspiracje
Czas publikacji:
wtorek, 02 lipca 2013 17:27

Polecane wpisy