Polska dla każdego

Wpis

wtorek, 02 lipca 2013

Opuszczone miejsca

Polska to bardzo ciekawy i intrygujący kraj. Jak mało kto mamy dostęp do morza i gór, a nie wolna nam jeszcze zapominać o tysiącach jezior. Wszystkie krajobrazy zachwycają nie tylko nas, ale także turystów. Wiele osób z Niemiec czy Wielkiej Brytanii nie wyobraża sobie wakacji bez wyjazdu nad polskie morze czy góry. W pełni sezonu wszystkie ośrodki turystyczne są oblegane przez turystów, a miasteczka nadmorskie tylko i wyłącznie z tego żyją.

Jednak nasz piękny kraj jest także bardzo tajemniczy i ciekawy, w całej Polsce znajduje się mnóstwo opuszczonych i zapomnianych miejsc, do których docierają prawdziwi zapaleńcy. Takie osoby dzięki swojej pasji i determinacji dają nam szansę na poznanie mnóstwa ciekawych miejsc, bo wszystko to co zostaje przez nich odnalezione od razu jest fotografowane i szeroko opisywane.

Nie trzeba długo szukać takich miejsc, już w samym województwie mazowieckim znajduje się co najmniej kilkadziesiąt szkół, starych dworców czy magazynów o których całkowicie zapomniano. I tak na przykład w samej Warszawie możemy znaleźć baseny „Legii”, które były pierwszą pływalnią w tym mieście. Dawniej miejsce tętniło życiem a teraz jest zapuszczone i z dnia na dzień dewastowane. Baseny znajdują się naprzeciwko Torwaru i obok stadionu Legii.

W Warszawie znajduje się także Pałacyk Śleszyńskich. Dawniej była tam ambasada Serbii a potem pałacyk został zwrócony prawowitym właścicielem. Ciekawe jest to, że na jego teren można wejść bez większych przeszkód, a w środku znajdują się meble, łóżka a nawet fortepian. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
polskieinspiracje
Czas publikacji:
wtorek, 02 lipca 2013 17:21

Polecane wpisy