Polska dla każdego

Wpis

wtorek, 02 lipca 2013

Popularne miejsca na wakacje

Mało kto na całe wakacje zostaje w swoim rodzinnym mieście, najczęściej w trakcie urlopy chcemy oderwać się od codziennych spraw a najlepszym na to sposobem są wyjazdy. Chociaż Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wojaże, to w dalszym ciągu bardzo popularne są wszystkie górskie i nadmorskie kurorty.

Każdy z nas z pewnością chociaż jeden raz był nad Bałtykiem lub w górach, trzeba przyznać, że są to bardzo klimatyczne miejsca do których chętnie wracamy. Ja osobiście uwielbiam zarówno Zakopane jak i Sopot, nie wyobrażam sobie wakacji i odpoczynku bez wizyty w tych dwóch miejscach. Poglądy podobne do moich ma mnóstwo naszych rodaków, a Wy gdzie najchętniej wypoczywacie?

Jeżeli chodzi o morze to dla mnie Trójmiasto jest połączeniem wszystkiego czego szukam na wakacjach. Po pierwsze w Gdańsku znajduje się mnóstwo centrów handlowych, a jak wiadomo lato to sezon wyprzedaży. Po drugie Jarmark Dominikański na którym często kupuję sobie jakieś bransoletki czy kolczyki. A w zeszłym roku udało mi się nawet upolować przepiękny srebrny zegarek. Poza tym przepiękna portowa Gdynia oraz morze i molo w Sopocie.

Jeśli natomiast chodzi o góry to tak jak już wspomniałam ja jeżdżę do Zakopanego, tam zarówno zimą jak i latem jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Polecam wszystkim wyprawę w lato a potem porównanie tego wszystkiego zimą.

Jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy to nie można zapominać także o Mazurach, przepiękne jeziora i krajobrazy to coś co wybieramy bardzo chętnie. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
polskieinspiracje
Czas publikacji:
wtorek, 02 lipca 2013 17:24

Polecane wpisy