Polska dla każdego

Wpisy

 • wtorek, 10 października 2017
  • Czemu zegarki szwajcarskie zawdzięczają swoją renomę?

   Niejednokrotnie spotkać się można ze stwierdzeniem,iż zegarki szwajcarskie są wyznacznikiem jakości oraz trwałości w swojej branży.  Podobno nawet te najelegantsze, ale pochodzące z innych krajów nie są w stanie im dorównać. Taka opinia została wykreowana głównie poprzez wykorzystanie do produkcji wysokiej jakości materiałów oraz niebywałej precyzji w ich złożeniu. Ponadto, szwajcarskie mechanizmy sprawiają, że wyroby są niezawodne i najczęściej służą nam przez całe życie. Kupujący ma więc pewność, że nie nabywa towaru niskiej jakości za wysoką cenę, ale prawdziwe dzieło sztuki, będące idealnym wyznacznikiem towaru ekskluzywnego.

   clock2648119_1280

   Warto zaznaczyć, że większość podzespołów w tego typu towarach jest wykonywana ręcznie. Właśnie to sprawia, że mówi się w ogóle o szwajcarskiej precyzji. Bogate wzory, oryginalne kształty, ale także klasyka, połączona z wyrafinowaniem i stylem sztuki nowoczesnej to kolejny atut, dla którego tak wielu klientów wybiera właśnie zegarki szwajcarskie. Mogą być one wykonane z materiałów takich jak złoto, srebro, stal szlachetna czy też klasyczne drewno.  Niezależnie od wyboru będą jednak idealnie dopracowane.

    Choć rynek szwajcarskich zegarków jest bardzo rozbudowany to na uwagę zasługują przede wszystkim zegarki takich producentów jak Adriatica czy Atlantic. Są to niemalże klasyki w swojej kategorii oraz zegarki klasy premium, będące idealnymi przedstawicielami precyzji, solidności oraz niebywałej trwałości zegarków szwajcarskich.

    Zegarki Adriatica charakteryzują się przede wszystkim stylem naszego pokolenia, a co za tym idzie użyciem w swojej produkcji nie tylko najpopularniejszych materiałów, ale także tytanu czy kwarcu. Zegarki te można kupić w tym sklepie: https://brylant.net/zegarki-adriatica

    Marka zegarków Atlantic jest z kolei nawiązaniem do klasyki oraz naturalnych materiałów, będących potwierdzeniem niebywałej precyzji. Są to jak gdyby dwa różne aspekty szwajcarskiej sztuki. Nie mniej jednak doskonale widać, że jest ona szlifowana od setek lat i nawet obecnie jest bardzo pożądana na wymagającym rynku. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 października 2017 16:57
 • wtorek, 06 maja 2014
  • Zegarki zza zachodniej granicy

   Myśląc o zegarkach produkowanych w Europie pewnie wiele osób skłoni się ku Szwajcarii. Jednak jedna z bardziej rozpoznawanych i docenianych marek ma swoje zakłady produkcyjne w Niemczech! Co prawda jest to marka amerykańska, ale przeniesienie produkcji do Niemiec zaowocowało udaną współpracą z rynkiem europejskim. Jaka to marka? 

    

   Ingersoll to marka z tradycjami istniejąca od ponad 120 lat. Dlatego też wszystkich koneserów zegarków tradycyjnie nakręcanych oraz modeli z mechanizmem automatycznym cieszy wiadomość, że marka ta produkuje swoje czasomierze również w Niemczech. Znacznie usprawnia to dostawy do państw Europejskich oraz rozszerza ofertę marki.

    

   Gdzie można kupić zegarki Ingersoll? Na przykład w sklepie http://www.zegarkistyle.pl/ingersoll-c-352.html oraz w niektórych sklepach stacjonarnych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 maja 2014 12:15
 • wtorek, 20 sierpnia 2013
  • Miasto nie tylko dla artystów - Kraków

   Jeżeli szukacie jakieś fajnego czasu na zbliżający się weekend to polecam wszystkim mały wypad do Krakowa. To kto już tam był z pewnością będzie miał do czego wracać a ten kto będzie tam po raz pierwszy na pewno zauroczy się tym miastem.


   Do Krakowa co roku zjeżdża się mnóstwo turystów, zarówno Polacy jak i turyści zagraniczni kochają to miasto za niepowtarzalną atmosferę i za spokój połączony jednocześnie z tętniącym życiem kulturalnym. Jest to jedno z najstarszym miast Polski oraz nasza pierwsza stolica. Turyści którzy pragną poznać historię miasta zwiedzanie powinny rozpocząć od Trasy Królewskiej, która rozpoczyna się od Placu Matejki i podąża przez Barbakan aż do rynku głównego. Turyści zza granicy oczywiście najchętniej odwiedzają rynek główny do którego prowadzi ulica Floriańska. Na rynku mieści się między innymi kościół Mariacki czy znane wszystkim Sukiennice. Stare miasto w Krakowie przez całą dobę tętni życiem, w dzień można tam spotkać między innymi słynne kwiaciarki w a nocą na ulicach pełno jest młodych i korzystających z życia osób. Spacer po rynku głównym nie może obejść się bez tradycyjnych obwarzanków i bez wysłuchania hymnu Mariackiego, który jest symbolem i jedną z legend Krakowa.   Oczywiście żadna wycieczka nie może obejść się bez odwiedzenia Wawelu i Zamku Królewskiego oraz bez wizyty na Kazimierzu, kiedyś było to odrębne miasto a teraz Kazimierz to jednak z dzielnic Krakowa, która kryje w sobie mnóstwo ciekawych zakątków.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 sierpnia 2013 16:31
 • wtorek, 02 lipca 2013
  • Krótka wycieczka po Polsce

   Wakacje rozkręciły się już pełną parą, wszyscy planują jakieś wycieczki i zagraniczne wyjazdy. Ja zdecydowanie polecam nasz piękny kraj w którym naprawdę jest co zwiedzać. 

   I tak na przykład jeżeli nie chcesz przez całe wakacje leżeć plackiem na plaży to możesz w któryś z weekendów wybrać się na krajoznawczą wycieczkę. Na początek polecam Warmię i Mazury, w samym Olsztynie jak i w jego okolicach można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Przyjeżdżając do stolicy Warmii koniecznie musisz zajrzeć na olsztyńską starówkę gdzie mieści się zamek oraz stary ratusz. Przy samym zamku jest odrestaurowana fosa i amfiteatr, gdzie wieczorami odbywają się liczne koncerty. Jeżeli chodzi o sam zamek to w nim mieści się muzeum Mikołaja Kopernika, możesz tam poznać całą historię jego działalności na tych terenach. Będąc w tej okolicy pojedź także do Świętej Lipki gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne. 

   A jeśli lubisz historię to być może zainteresuje Cię coroczna rekonstrukcja Bitwy pod Grunwaldem? Każdego roku zbiera się tam mnóstwo osób, które na nowo przeżywają wszystkie wydarzenia z tamtego okresu.

   Na wycieczkę krajoznawczą polecam także Kraków i jego okolice, każdy Polak musi co najmniej jeden raz odwiedzić to historyczne miasto.

    A co powiecie na położone w południowo - wschodniej Polsce Góry Świętokrzyskie, tam również jest mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Warto zabrać ze sobą zegarki wyposażone w kompas, aby się nie zgubić. Lub skorzystać z całkowicie profesjonalnego sprzętu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 17:27
  • Popularne miejsca na wakacje

   Mało kto na całe wakacje zostaje w swoim rodzinnym mieście, najczęściej w trakcie urlopy chcemy oderwać się od codziennych spraw a najlepszym na to sposobem są wyjazdy. Chociaż Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wojaże, to w dalszym ciągu bardzo popularne są wszystkie górskie i nadmorskie kurorty.

   Każdy z nas z pewnością chociaż jeden raz był nad Bałtykiem lub w górach, trzeba przyznać, że są to bardzo klimatyczne miejsca do których chętnie wracamy. Ja osobiście uwielbiam zarówno Zakopane jak i Sopot, nie wyobrażam sobie wakacji i odpoczynku bez wizyty w tych dwóch miejscach. Poglądy podobne do moich ma mnóstwo naszych rodaków, a Wy gdzie najchętniej wypoczywacie?

   Jeżeli chodzi o morze to dla mnie Trójmiasto jest połączeniem wszystkiego czego szukam na wakacjach. Po pierwsze w Gdańsku znajduje się mnóstwo centrów handlowych, a jak wiadomo lato to sezon wyprzedaży. Po drugie Jarmark Dominikański na którym często kupuję sobie jakieś bransoletki czy kolczyki. A w zeszłym roku udało mi się nawet upolować przepiękny srebrny zegarek. Poza tym przepiękna portowa Gdynia oraz morze i molo w Sopocie.

   Jeśli natomiast chodzi o góry to tak jak już wspomniałam ja jeżdżę do Zakopanego, tam zarówno zimą jak i latem jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Polecam wszystkim wyprawę w lato a potem porównanie tego wszystkiego zimą.

   Jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy to nie można zapominać także o Mazurach, przepiękne jeziora i krajobrazy to coś co wybieramy bardzo chętnie. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 17:24
  • Opuszczone miejsca

   Polska to bardzo ciekawy i intrygujący kraj. Jak mało kto mamy dostęp do morza i gór, a nie wolna nam jeszcze zapominać o tysiącach jezior. Wszystkie krajobrazy zachwycają nie tylko nas, ale także turystów. Wiele osób z Niemiec czy Wielkiej Brytanii nie wyobraża sobie wakacji bez wyjazdu nad polskie morze czy góry. W pełni sezonu wszystkie ośrodki turystyczne są oblegane przez turystów, a miasteczka nadmorskie tylko i wyłącznie z tego żyją.

   Jednak nasz piękny kraj jest także bardzo tajemniczy i ciekawy, w całej Polsce znajduje się mnóstwo opuszczonych i zapomnianych miejsc, do których docierają prawdziwi zapaleńcy. Takie osoby dzięki swojej pasji i determinacji dają nam szansę na poznanie mnóstwa ciekawych miejsc, bo wszystko to co zostaje przez nich odnalezione od razu jest fotografowane i szeroko opisywane.

   Nie trzeba długo szukać takich miejsc, już w samym województwie mazowieckim znajduje się co najmniej kilkadziesiąt szkół, starych dworców czy magazynów o których całkowicie zapomniano. I tak na przykład w samej Warszawie możemy znaleźć baseny „Legii”, które były pierwszą pływalnią w tym mieście. Dawniej miejsce tętniło życiem a teraz jest zapuszczone i z dnia na dzień dewastowane. Baseny znajdują się naprzeciwko Torwaru i obok stadionu Legii.

   W Warszawie znajduje się także Pałacyk Śleszyńskich. Dawniej była tam ambasada Serbii a potem pałacyk został zwrócony prawowitym właścicielem. Ciekawe jest to, że na jego teren można wejść bez większych przeszkód, a w środku znajdują się meble, łóżka a nawet fortepian. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 17:21