Polska dla każdego

Wpisy

 • wtorek, 02 lipca 2013
  • Krótka wycieczka po Polsce

   Wakacje rozkręciły się już pełną parą, wszyscy planują jakieś wycieczki i zagraniczne wyjazdy. Ja zdecydowanie polecam nasz piękny kraj w którym naprawdę jest co zwiedzać. 

   I tak na przykład jeżeli nie chcesz przez całe wakacje leżeć plackiem na plaży to możesz w któryś z weekendów wybrać się na krajoznawczą wycieczkę. Na początek polecam Warmię i Mazury, w samym Olsztynie jak i w jego okolicach można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Przyjeżdżając do stolicy Warmii koniecznie musisz zajrzeć na olsztyńską starówkę gdzie mieści się zamek oraz stary ratusz. Przy samym zamku jest odrestaurowana fosa i amfiteatr, gdzie wieczorami odbywają się liczne koncerty. Jeżeli chodzi o sam zamek to w nim mieści się muzeum Mikołaja Kopernika, możesz tam poznać całą historię jego działalności na tych terenach. Będąc w tej okolicy pojedź także do Świętej Lipki gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne. 

   A jeśli lubisz historię to być może zainteresuje Cię coroczna rekonstrukcja Bitwy pod Grunwaldem? Każdego roku zbiera się tam mnóstwo osób, które na nowo przeżywają wszystkie wydarzenia z tamtego okresu.

   Na wycieczkę krajoznawczą polecam także Kraków i jego okolice, każdy Polak musi co najmniej jeden raz odwiedzić to historyczne miasto.

    A co powiecie na położone w południowo - wschodniej Polsce Góry Świętokrzyskie, tam również jest mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Warto zabrać ze sobą zegarki wyposażone w kompas, aby się nie zgubić. Lub skorzystać z całkowicie profesjonalnego sprzętu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 17:27
  • Popularne miejsca na wakacje

   Mało kto na całe wakacje zostaje w swoim rodzinnym mieście, najczęściej w trakcie urlopy chcemy oderwać się od codziennych spraw a najlepszym na to sposobem są wyjazdy. Chociaż Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wojaże, to w dalszym ciągu bardzo popularne są wszystkie górskie i nadmorskie kurorty.

   Każdy z nas z pewnością chociaż jeden raz był nad Bałtykiem lub w górach, trzeba przyznać, że są to bardzo klimatyczne miejsca do których chętnie wracamy. Ja osobiście uwielbiam zarówno Zakopane jak i Sopot, nie wyobrażam sobie wakacji i odpoczynku bez wizyty w tych dwóch miejscach. Poglądy podobne do moich ma mnóstwo naszych rodaków, a Wy gdzie najchętniej wypoczywacie?

   Jeżeli chodzi o morze to dla mnie Trójmiasto jest połączeniem wszystkiego czego szukam na wakacjach. Po pierwsze w Gdańsku znajduje się mnóstwo centrów handlowych, a jak wiadomo lato to sezon wyprzedaży. Po drugie Jarmark Dominikański na którym często kupuję sobie jakieś bransoletki czy kolczyki. A w zeszłym roku udało mi się nawet upolować przepiękny srebrny zegarek. Poza tym przepiękna portowa Gdynia oraz morze i molo w Sopocie.

   Jeśli natomiast chodzi o góry to tak jak już wspomniałam ja jeżdżę do Zakopanego, tam zarówno zimą jak i latem jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Polecam wszystkim wyprawę w lato a potem porównanie tego wszystkiego zimą.

   Jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy to nie można zapominać także o Mazurach, przepiękne jeziora i krajobrazy to coś co wybieramy bardzo chętnie. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 17:24
  • Opuszczone miejsca

   Polska to bardzo ciekawy i intrygujący kraj. Jak mało kto mamy dostęp do morza i gór, a nie wolna nam jeszcze zapominać o tysiącach jezior. Wszystkie krajobrazy zachwycają nie tylko nas, ale także turystów. Wiele osób z Niemiec czy Wielkiej Brytanii nie wyobraża sobie wakacji bez wyjazdu nad polskie morze czy góry. W pełni sezonu wszystkie ośrodki turystyczne są oblegane przez turystów, a miasteczka nadmorskie tylko i wyłącznie z tego żyją.

   Jednak nasz piękny kraj jest także bardzo tajemniczy i ciekawy, w całej Polsce znajduje się mnóstwo opuszczonych i zapomnianych miejsc, do których docierają prawdziwi zapaleńcy. Takie osoby dzięki swojej pasji i determinacji dają nam szansę na poznanie mnóstwa ciekawych miejsc, bo wszystko to co zostaje przez nich odnalezione od razu jest fotografowane i szeroko opisywane.

   Nie trzeba długo szukać takich miejsc, już w samym województwie mazowieckim znajduje się co najmniej kilkadziesiąt szkół, starych dworców czy magazynów o których całkowicie zapomniano. I tak na przykład w samej Warszawie możemy znaleźć baseny „Legii”, które były pierwszą pływalnią w tym mieście. Dawniej miejsce tętniło życiem a teraz jest zapuszczone i z dnia na dzień dewastowane. Baseny znajdują się naprzeciwko Torwaru i obok stadionu Legii.

   W Warszawie znajduje się także Pałacyk Śleszyńskich. Dawniej była tam ambasada Serbii a potem pałacyk został zwrócony prawowitym właścicielem. Ciekawe jest to, że na jego teren można wejść bez większych przeszkód, a w środku znajdują się meble, łóżka a nawet fortepian. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   polskieinspiracje
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 17:21